Spa Nedir?

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de SPA merkezleri giderek artmakta, SPA bakımları ve masajları popüler hale gelmektedir. Peki ama SPA nedir, ne anlama gelir, faydaları, kuralları nedir diye hiç düşündünüz mü?

devamı...


Masajın Faydaları

Masaj, kilo verme programı uygulayan kişiler tarafından düzenli olarak yaptırıldığında, boşalan yağ hücrelerini sıkıştırarak sarkmaları engeller. Vücuttaki deformasyonu engeller, kasları rahatır.

devamı...

Masaj Menüsü

İSVEÇ

En bilinen masaj tekniğidir. Orta ve derin baskıların kompozisyonu, rahatlatıcı ve stres giderici bir etki yaratmasının yanı sıra olası sakatlanmalara karşı önleyici bir koruma sağlamaktadır.

ANTİ-STRES

İsveç masaj tekniğinin daha yumuşak bir baskıyla uygulanmış halidir. Tepeden tırnağa kadar yapılan masaj sayesinde vücuttaki kas ve dokuların gevşemesini sağlamaktadır.

SPOR MASAJI

Özellikle spor yapanlara yönelik iyileştirme amaçlı sert ve baskılı bir masaj tekniğidir. Kas, sinir ve omurga zedelenmelerinin iyileşmesini hızlandırır. Klasik masajdan ayıran en önemli özellik ritim, süre ve baskı miktarının değişik olmasıdır.

ANTİ SELÜLİT

Vücuttaki selülit noktalarının hedeflendiği özel yağlarla yapılan yoğun baskılı ve efektif bir masaj tekniğidir. Kan dolaşımını hızlandırıp, incelmeyi sağlayan selülit oluşumunu da engeller.

MEDİKAL MASAJ

Medikal masaj tıp dünyasında fizik tedavi amacıyla kullanılır. Çeşitlik eklem, kas ve adale sorunu yaşayan hastalar bu masaj yöntemiyle sonuç alabilir. Omurga düzeltmeleri, kireçlenme, sinir sıkışması ve disk kayması gibi sağlık problemlerinin tedavisinde son derece etkilidir.

REFLEKSOLOJİ

Refleksoloji ayaklarda bedenim tüm bölgelerine, organlarına ve sistemlerine karşılık gelen refleks noktaları olduğu ve bu noktaların beden anatomisinin aynası olduğu prensibine dayanan bir sanattır. Özel el ve parmak teknikleriyle refleks noktalarına uygulanan baskı, stresin azalmasını sağlayaran bedende fizyolojik değişikliklere yol açarak vücut fonksiyonlarının normale dönmesi ile insana rahatlama hissi veren bir yöntemdir.

LOKAL SIRT MASAJI

Sırt bölgesine odaklanmış lokal masaj tekniğidir.

BAŞ, BOYUN OMUZ

Baş, boyun ve omuz bölgesine odaklı bölgesel bir masaj tekniğidir. Özellikle yoğun stresli kişilerde oluşan enerji blokajlarını ortadan kaldırarak rahatlama etkisi yaratır.

AROMASAJ

Uzakdoğu’dan getirilen organik masaj yağlarıyla yapılan bu bakımda, 6 farklı aromadan arzu ettiğiniz ile klasik ve ağrı giderici masaj teknikleri kombine ederek vücut ve ruhun dinlendirilmesini ve tedavisi amaçlanmaktadır.

BALİ AROMASAJ

Endonezya’dan getirilen organil masaj yağlarıyla yapılan bu bakımda 5 farklı aromadan arzu ettiğiniz ile Balimasaj teknikleri kombine edilerek vücut ve ruhun rahatlaması amaçlanmaktadır.

GALERİ