Yüzme

Her çocuk yüzer. Çünkü biz suda hareket etmeyi, anne karnında öğreniyoruz. Doğmadan önce başlayan bu etkinlik en faydalı branşların başında geliyor. Yüzerken vücut ağırlığımızı suyla paylaştığımız ve suda sakatlanma riski minimum olduğu için bu spora bebek sayılacak yaşlarda başlanabilir. Genel olarak rehabilitasyon faaliyeti de diyebileceğimiz yüzme, başta omurga ve iskelet sistemi rahatsızlıklarıyla otistik, hiperaktif ve cp'li çocuklarda bile başarıyla uygulanan ve çok olumlu sonuçlar sağlayan mucizevi bir spor dalıdır. 4 stilden oluşur: serbest, sırt, kurbağalama ve kelebek. Yüzme eğitimine 3 yaştan itibaren başlanır. Bu başlangıç; suya alışma, komutları algılama ve uygulamaya çalışma, doğru bacak çırpma tekniği ve nefes alıştırmalarıyla ilerler.

Ritmik ve Gelişim Jimnastiği

Top, çember, kurdele ve lobut aletleri, esnekliğin, akrobasinin ve müziğin uyumu. Kısaca Ritmik Jimnastik. Düzgün bir beden gelişimi, esneklik ve estetik bu branşın sporcuları için söylenebilecek en kısa ve öz cümle. Koordinasyon gelişimi, bedensel esneklik ve uyum için yalnızca kızların uyguladığı bir spor branşında Loop'un uzman eğitmenleri ile tanışmak istemez misiniz?


Kick Boks

Kick boks, yumruk, tekme, diz ve sınırlı clinch uygulamalarının bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş eklektik bir dövüş sporudur. Egzersiz sistemi olarak uygulanabildiği gibi tam temaslı bir mücadele sporu olarak da uygulanabilmektedir. Profesyonel hocalarımız eşliğinde Loop’da çocuklarımıza Kick Boks sporunu bütün ayrıntıları ile öğretiyoruz.


Karate

Karate, silahsız savaş sanatı karate-do için yaygın kullanılan kısaltılmış terim olup Japonca kara boş + te el + do yol, sanat kelimelerinden oluşmakta ve silahsız elin yolu/sanatı anlamına gelmektedir. Loop’da çocuklarımıza Karate sporunu profesyonel eğitimcilerimiz eşliğinde öğretiyoruz.